Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamaları.

15 temmuz vedatbilik.com_201615 Temmuz darbe girişimine ilişkin mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin ne silahları, ne tankları, ne helikopterleri, ne uçakları işe yaramamıştır. Emirleri komutanlarından almayan, millete ve devlete hizmet etmek yerine iradelerini Fethullahçı terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri, milletin iradesi, tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur” dedi.


“15 TEMMUZ’DAKİ SİLAHLI DARBE GİRİŞİMİ TERÖR SALDIRISIDIR”

Aslında Türkiye’nin yaklaşık 3 yıldır, millete, millî iradeye rağmen devleti ve hükûmeti ele geçirmeye yönelik farklı biçimlerdeki teşebbüslerle karşı karşıya bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz’da bu teşebbüsler silahlı darbe girişimi hâlini alarak, hiçbir şüpheye yer bırakmaksızın Türkiye’nin farklı mahiyette bir terör saldırısıyla karşı karşıya olduğunu ortaya koymuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emir komuta zinciri dışında, çeşitli sınıflardan ve rütbelerden, Fethullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup askerin başlattığı bu darbe girişimi, sınırlı ama ellerindeki silahların gücü sebebiyle tehlikeli bir boyutta cereyan etmiştir” dedi.


“HUNHARCA VE ALÇAKÇA SALDIRILAR DÜZENLENDİ”

Boğaziçi Köprüsünün tanklarla kapatılmasının, savaş uçaklarının Ankara ve İstanbul başta olmak üzere, bazı şehirlerde alçak uçuş yapmaya başlamalarının ve bazı şehirlerde tankların sokaklara çıkmasının, darbe girişiminin ilk işaretleri olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, o gece yaşanan sürece ilişkin şu bilgileri verdi: “Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı karargâhı ve Jandarma Genel Komutanlığı binası bu grup tarafından ele geçirilmiş, MİT yerleşkesi, Emniyet Teşkilatının çeşitli binaları, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi stratejik yerlere hunharca ve alçakça saldırılar düzenlenmiştir. Gölbaşı’ndaki Özel Harekât Daire Başkanlığı binalarına yönelik bombardımanda 47 polisimiz hayatını kaybetmiştir. Boğaz köprülerinin girişini tutan tanklardaki üniformalı teröristlerin açtıkları ateşler sebebiyle çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Ankara’da, Genelkurmay Başkanlığı’nın önü başta olmak üzere, çeşitli yerlerde, açılan ateşler ve yapılan bombardıman neticesi yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş veya yaralanmıştır.”


15 temmuz vedatbilik.com_2016

Munich shopping centre evacuated after shooting

Munich shooting

Major police operation under way in city where officials have been on alert after axe attack on train passengers earlier in weekGerman police have evacuated a shopping centre in Munich after an armed man went on a shooting spree in the building, police have said.
Several people were injured and there were unconfirmed reports of deaths, local media said.
An emergency call was received at 6pm local time after the man opened fire in a pharmacy at the Olympia shopping centre in the Moosach district of the Bavarian city.

Sosyal Paylasim Bilgileri Hakkinda

Şimdi Dikkatle Oku

Korkma sakin ol sen hain degilsin asagidaki yazi seni ilgilendirmiyor

daha once yorumlar yazan SOSYAL MEDYA gosteri yapan TAKSİM tum dostlarinin neden sorusturma sonrasi yada mahkemede tarafindan saliverildigi ceza almayip butun suclarinin TECiL edilmis olmasi seni dusundurmeli.
Simdi alinti olursan saglam canin yanar O Hakimler O Savcilarda yok. Yaglayip sivazlayip canini yakarlar Haberin olsun
--------------------------------------------------------------------
Benim ekran goruntusunu alip gonderdigim sadece dedikodudan ibaret hatda PC bile acmiyorum inan o derece uzagim bu konulardan. Dikkatli olmali Ana lar Babalar Aglamasin

Asagidaki yazi her hangi resmi bir yazismadan yada evrakdan alinmadi.