Mobil Telefon ve Aksesuar piyasasında yeni ürünler geliyor

Çin'de Kendi Markasını Taşıyan Mobil Telefon ve Aksesuar Satmayı Planlıyor  Kim Bu Diyecek Olursak Süpriz Bir İsim PEPSİ 

Dünyanın en büyük içecek markalarından birisi olan Pepsi, Çin'de lisanslı bir işortağı üzerinden, kendi markasını taşıyan mobil telefon ve aksesuarlarını pazarlamaya hazırlanıyor. Ancak şirketin mobil telefon üretimine girmeye niyeti yok. Pepsi sözcüsü, mobil telefonlar için diğer lisanslı Pepsi ürünleri gibi bir süreç olacağını ve sadece Çin pazarında yer alacağını söyledi. Ancak konuyla ilgili daha fazla detay verilmedi.Dünyanın en büyük içecek markalarından birisi olan Pepsi, Çin'de lisanslı bir işortağı üzerinden, kendi markasını taşıyan mobil telefon ve aksesuarlarını pazarlamaya hazırlanıyor. Ancak şirketin mobil telefon üretimine girmeye niyeti yok. Pepsi sözcüsü, mobil telefonlar için diğer lisanslı Pepsi ürünleri gibi bir süreç olacağını ve sadece Çin pazarında yer alacağını söyledi. Ancak konuyla ilgili daha fazla detay verilmedi. 

Pepsi P1 olarak adlandırılacak telefonun Çin'de 20 ekim gibi piyasaya çıkacağı, hoş ama fazla yüksek özellikler taşımayan bir telefon cihazı olacağı belirtiliyor. Özelliklerle ilgili olarak sızan bilgiler ise şu şekilde; 5,5 inçlik 1080 çözünürlüklü ekrana sahip bir Android telefon. 2 GB RAM, 1.7GHz işlemci, 3,000 mAh pil, 13-megapixel kamera ve sadece 200 $'lık bir fiyat. Cihazı üreten firmanın da Huawei olduğu belirtiliyor. 

Pepsi bu tür bir hareketi ilk defa yapmıyor. Geçen yıl stereo ve TV üreticisi Bang & Olufsen isimli Danimarka firması ve İtalyan ayakkabı üreticisi Del Toro ile anlaşmalar yapmıştı.

While Pepsi has confirmed the existence of a handset, it has not revealed any details. Rumours suggest one of the handsets will boast a 5.5-inch screen, fingerprint scanner and 13-megapixel cameraPepsi confirms it IS launching a mobile phone: Net has been fizzing with rumours of a budget 5.5-inch Android handset with a 13MP camera


  • Leaked image and specs about a Pepsi phone surfaced earlier this week
  • Now PepsiCo has confirmed it's launching 'a line of mobile phones and accessories to market in China in the next few months'
  • No details have been revealed but one handset is said to boast a 5.5-inch screen, fingerprint scanner and 13-megapixel camera for 1,299CNY (£134)

Rumours have been bubbling away that Pepsi is set to launch a smartphone – and now the fizzy drinks firm has confirmed they are true.
Leaked image and details of a budget Android handset called the Pepsi P1 emerged earlier this week and PepsiCo told MailOnline a 'line of mobile phones and accessories' will launch in China in just a few months.
One handset, the P1, is predicted to boast features including a 5.5-inch screen, fingerprint scanner and 13-megapixel camera.


Yorumlar

Popüler Yayınlar