Yayınlar

Temmuz 28, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Başı kapalı Dünya için ağlıyor sitem saçıyor

Resim
Başı kapalı Dünya için ağlıyor sitem saçıyor
Bir kız gördüm sokakta başı kapalı
nargile içiyor..
Sigarası elinde kendinden geçiyor..
Bacak bacak üstüne atmış, arsızca gülüyor...
İNANÇ HAZRETİ FATIMA OLMAKTI NE OLDU BİZE...

Çık sokağa başı örtmek şıklık ve gösteriş olmuş..
Parkta sevgilisi ile hayayı iffeti şeytana sunmuş,
Bahane hazır hemen nefsine uymuş.
İNANÇ HAZRETİ HATİCE OLMAKTI, NE OLDU BİZE...

Kocaman topuz başında arsız
hareketler cabası..
Yanındaki sevgilisi ama, sanki kırk yıllık kocası,
Siyonistler veriyor sana dünya kupası.
İNANÇ HAZRETİ AİŞE OLMAKTI, NE OLDU BİZE...

Rektör başını aç demiş hemen açıyor,
Farzdan taviz verip hemen kaçıyor,
Dünya için ağlıyor sitem saçıyor..
İNANÇ HAZRETİ SÜMEYYE OLMAKTI,
NE OLDU BİZE...ALLAH im  sen bizleri CEHENNEM atesin den koru

Mevlâna Celaleddin Hazretleri

Resim
Gönüller sultanı Mevlâna Celaleddin Hazretleri hizmetçisine:

- Bu gün evimizde yiyip içecek birşey var mı?" diye soruyor, hizmetçisinin

-Hayır sudan başka hiç birşey yok" diye cevap vermesi üzerine sevince gark olup ellerini Yüce Dergah'a açarak: 

-Allah'ım, sana şükürler olsun ki, evimiz bugün Peygamber evine benziyor" diye, Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vessellem yolunun tozu olduğunu bir kez daha yaşayarak gösteriyordu...ismi azam huzur veren nameler

Resim
ismi azamcok guzel bir video insan dinledikce dinleyesi geliyor  yorum ve duygu cok guzel  dinleyelim insaALLAH Kardeslerim
ALLAHcc isimleriArap yazısı okuma yazmayı kolaylaştırdığı için İslâm âlimleri sayısız eser vermiştir

Resim
H. Ritter şöyle diyor: “Lâtin yazısın­dan beş defa kısa ve harikulâde müsait olan Arap yazısı okuma yazmayı kolaylaştırdığı için İslâm âlimleri sayısız eser vermiştir (Classicisme et Declin culturel dans l’histoire de Islâm, Paris 1957, s. 178-179).
Prof. Osman Turan da aynı konuda şu görüşleri dillendiriyor:
“Gerçekten İslâm harfleri şakulî, ufkî ve inkinaî olduğundan onunla bir metnin yazılması ve okunması, zaman ve emek tasarrufu sağlar; Lâtin harfleri gibi sadece ufkî ve uzun olmadığı için muhakeme mana üzerinde toplanır; Lâtin harfleriyle yazılı bir kelime incelenirken, eski yazı ile bir bakışta bir cümle okunur, hatta bir sahifenin muhtevasına nüfuz edilir… Mimarîde büyük selâtin camileri ve kervansaraylar, musi­kide Dede Efendiler ne ise, yazı sanat eserleri ile tuğralı fermanlar da ay­nı ince ve yüce ruhun tecellileridir.” (Türk Cihan Hâkimiyeti Mefkûresi Tarihi)”
Dr. İlter Turan da işin gerçeğini fısıldıyor idrakımıza: “Harf devriminin tek amacı ve hatta en önemli amacı, okuma y…

Peygamberler Felsefe Ve Peygamber (Kâfir Mümin) Soru Cevap

Resim
Peygamberler
Kâfir — Allah münakaşasını bırakalım! Bu münakaşada, ne inanmayanın inanana, ne de inananın inanmayana kendisini anlatabilmesine imkân var! Köstebekle balık arasındaki iklim görüşü ve münakaşası gibi bir şey… Hem bu aleme mantık ve aklî murakabe de fazla nüfuz edemiyor. Sizinle kabul ederseniz, dinleri konuşalım. Mümin — Aczinizi ve halinizi itiraf eder gibi bir üslubunuz olduğunu ve müminlere mahsus silahlan imana zıd yolda kullanmaya davrandığınızı hissediyor musunuz? Kâfir — Geçelim efendim, geçelim! Dinleri konuşmaya hazır mısınız? Mümin — Buyurunuz! Kâfir — Peygamberlere inanıyor musunuz?.. Boyuna inandırmaya çalıştığınız bir oluşa, asıl siz inanıyor musunuz? Mümin — Peygamberlere, ışık ve hararet kaynağı güneşe inanışımı aşan bir (realite) katiyetiyle inanıyorum! Kâfir — İnanır göründüğünüzü biliyorum, fakat samimiyetle inandığınıza inanmıyorum! kendinizi kandırmaya çalışmaktasınız belki… Mümin — Bari benim inandığıma inanacak kadar olsun, bir inanma nasibiniz olsaydı… Meşh…

Mumin Kafir Karşılaşma / Akıl

Resim
Karşılaşma
Mümin — Siz kimsiniz? Kâfir — Sizce Kâfir! Mümin — Ne istiyorsunuz? Kâfir — Sizinle konuşmak… Mümin — Sebep? Kâfir — Bakalım kim kimi mat edecek? Mümin — Buyurun, şu iskemleye oturun. Ben bu zamana kadar altı türlü kâfir gördüm: Topyekûn bütün dinleri ve Allah’ı inkâr edenler… Allah’ı kabul edip peygamberlerini inkâr edenler… Allah’ı kabulle bazı peygamberleri inkâr edenler… Müslümanlığı kabul eder gibi olup onun bazı emirlerine ve yasaklarına itiraz edenler… Müslümanlığı sözde kabul edip onu bu asra göre yenileştirmek ve değiştirmek icap ettiğini iddia edenler… Müslümanlık iddia edip onu olduğundan başka türlü göstermek isteyenler… Siz, bunlardan hangi zümreye mensupsunuz? Kâfir — Ay, bunların hepsi sizce kâfir mi?.. Mümin — Hepsi!.. Kâfir — Ben sırasına göre bunlardan ayrı ayrı hepsine ortağım!.. Mümin — Demek siz bütün şubeleriyle kâfirsiniz! Fakat bu birbiriyle barışmaz şubelere yayılı ve bu kadar dağınık olmak, küfür dâvanızda zaaf ve tezat teşkil etmez mi?.. Kâfir — Bilâkis… Ben …

MİMAR SİNAN IN KAFATASI NEDEN KAYIP?

Resim
MİMAR SİNAN'IN KAFATASI NEDEN KAYIP?

Batıdaki iddialar karşısında Ankara'daki Türk Tarihini Araştırma Kurumu daha sonraki adı Türk Tarih Kurumu olacak olan kurum "Mimar Sinan'ın mezarını açıp kafatasına bakalım" şeklinde bir karar aldı.

Ekranlardaki bir dizi, seyirciye sunduğu birçok yanlış bilgiye rağmen Türkiye’de tarihin yeniden araştırılmasına katkı sağladı.

Ben de bu gaza geldim diyebilirim.

Ama ben konu başlığı olarak ne Hürrem’i ne de Süleyman’ı seçtim.

Benim kurbanım Mimar Sinan…

Mimar Sinan’la ilgili tartışmalar hiç bitmedi.

Ermeni, Rum, Beyaz ırk…

Masonların Türkiye’de çıkarmış olduğu dergilerine Mimar Sinan ismini vermeleri belki de en önemli detaydı benim için.

Veya ipucu.

Bu bilgiyi başköşemize koyup araştırmamızı öyle yaptık.

Bu yazıda sizinle paylaşacağım teknik bilgiler Marmara Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selçuk Mülayim’in bir söyleşisinden alınan bilgilerdir.

Mimar Sinan'ın kafatası neden mezarından çıkarıldı ile başlayalım.

1930'…

Necip Fazıl ın mahkemede

Resim
Merhum Necip Fazıl Kısakürek in 1954 lü yıllarda çıkardığı Büyük Doğu mecmuasının bir sayısının kapağında, Osmanlı arması işlemeli sanat eseri bir kumaş resmini yayınlayınca, "padişahlık propagandası yapmak " gibi saçma bir gerekçe ile derginin o sayısının toplatıldığını ve kendisinin de suçlanarak mahkemeye sevkedildiğini

Necip Fazıl'ın mahkemede kendisini suçlayan savcıya gayet ibretli bir şekilde:

İçinde adalet işlerine bakılan bu binanın tepesinde aynı Osmanlı arması var Siz de mi padişahlık propagandası yapıyorsunuz?" diye haykırdığını Biliyor muydunuz?

Fatihin Torunları


HAPİSTEKİ PAPAZLAR ATAM Fatih Sultan Hikayeleri

Resim
Fatihin Torunları

HAPİSTEKİ PAPAZLAR
Fatih Sultan Mehmed Han Hazretleri, İstanbul’un fethinden sonra tüm hükümlüleri serbest bırakır. Ancak bu hükümlüler arasında yer alan iki papaz zindandan çıkmak istemezler. Halka zulüm ve işkence eden Bizans İmparatoru’na, adaletli olmasını tavsiye ettikleri gerekçesiyle hapse atılan papazlar, bundan böyle hapisten çıkmamaya yemin etmişlerdir.
Olaydan haberdar olan sultan, huzuruna çağırdığı papazların ağzından kendi hikâyelerini dinler ve onlara şöyle der:
“Bir teklifim var: sizler İslam adaletinin uygulandığı bu memleketi geziniz, Müslüman hâkimlerin ve halkımın davalarını dinleyiniz. Eğer hayata küsmenize sebep olan adaletsizliği burada da görürseniz gelip bana bildiriniz ve önceden verdiğiniz kararınız doğrultusunda uzlete çekilerek hâlâ küsmekte haklı olduğunuzu kanıtlayınız.”

Papazlar zaman kaybetmeden yola çıkarlar. İlk durakları Bursa’dır. Orada şöyle bir olayla karşılaşırlar:
Bir Müslüman’ın, “hiçbir kusuru yok” denilerek bir Yahudi’den satın a…

I Need Allah In My Life ♥

Resim
I Need Allah In My Life  Alhamdulillah we have reached another blessed day of Friday in the blessed month of Ramadan. It might be your last jumah during Ramadan! How was your jumah? Share a gem that you learned this week whether from the jumah khutbah or elsewhere so that others can benefit and you can also share in the reward, in'sha'Allah!

Allahu Akbar!Osmanli da FAYTON Arkasi yazilar cidden cok keyifli.

Resim
FAYTON Arkasi yazilar
Medreselim

O şimdi yeniçeri

Hatalıysam: teez kellesi vurula

Tek rakibim hezarfen ahmet çelebi

Yezidim ama akçe bende

Mekteplim ..

Rahmetli de şahlanırdı..

Padişahım çok yaşa

Paşa babam sağolsun
Akıncısın dediler, kız vermediler

O şimdi sadrazam

Tek rakibim padişah!

Fetihlerin ustasıyım, gözlerinin hastasıyım!

Faytonunda yer yoksa bana güzelim, ben at üstünde de giderim!..

Alırım faytonunuuu..

Hakkını ver faytonun hakkını !

Havan kime sultanım

Rampaların ustasıyım, sağlığınızın duacısıyım ..Konusurken Tartisirken Bunlara dikkat edelim Kardeslerim

Resim
Birilerine “Allâh’ın oğlu musun?” veya “Allâh’ın oğlu bile olsan”, “Allâh bile seni kurtaramaz”, “Allah bile beni vazgeçiremez”gibi sözler söylemek, insanı imanından eder

Bir Müslümanın dinine, imanına, kitabına, peygamberine veya şeriatına sövmek; onları lanetlemek, buğzetmek veya onlarla alay edip, onları küçümseme anlamındaki her düşünce veya bu yönde söylenen her söz, insanı imanından eder.
Kâfir olarak can vermiş biri hakkında “Allâh rahmet etsin; Allâh ondan razı olsun ve mekânı cennet olsun” gibi dileklerde bulunulan sözler kullanmak, insanı imanından eder.

Biri veya bir şey hakkında “Allâh bunu yanlışlıkla yarattı” ya da “Bir şeyini unutarak eksik yaratmış” gibi sözler sarfetmek şaka da olsa insanı imandan eder.

“Seninle cehennem ödüldür ve sensiz cennet sürgündür” gibi sözler; cennetin nimetlerini ve cehennemdeki azabı hafife alma ve küçümseme içeren söz ve iddialar şaka da olsa hangi maksatla olursa olsun insanı imandan eder.

“Zalim kader”, “Kader utansın”, “bu kadar keder de ada…

Fatih in 30 bin kişiyi müslüman yapan konuşması

Resim
Yalan Yazan Tarih utansın
Fatih'in 30 bin kişiyi müslüman yapan konuşması

Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Asrı Aşan Sırlar programında Fatih Sultan Mehmet'in hayatına dair pek bilinmeyen bir bilgi paylaşıldı.

Asrı Aşan Sırlar programı her hafta birbirinden ilginç ve sıra dışı konularıyla yine izleyicileri ekrana kilitledi. Programın bu haftaki konukları İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül ve Avukat Şair Hayati İnanç 'tı.

Hayati İnanç, Fatih Sultan Mehmet 'in hayatına dair çok az bilinen bir bilgiyi paylaştı. İnanç, Fatih'in dergaha girmek istediğini fakat hocalarının buna müsaade etmediğini, yerinin burası olmadığını belirtilerek gönderdiklerini söyledi.

Fatih Sultan Mehmet'in bir konuşmasıyla 30 bin kişinin Müslüman olduğunu söyleyen İnanç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"BOŞNAKÇA KONUŞMA YAPTI, 30 BİN BOŞNAK MÜSLÜMAN OLDU!"

'Fatih Sultan Mehmet, İstanbul fethinden sonra kendi kurduğu dergaha girmek istiyor. Fakat Fatih'in hocaları buna müsaade etmiy…

Google+, Facebookta vs yerlerde, onun bunun karısına kızına sarkıntı olanlar.

Resim
Google+, Facebookta vs yerlerde, parklarda bahçelerde,
cafelerde bilmem nerelerde onun bunun karısına kızına sarkıntı olanlar, kendi karısını
kızını hazırlasın
Bu hadisi serife dikkat!!!

"SİZ SEREFLİ OLUNKİ, KADINLARINIZ DA NAMUSLU
OLSUNLAR"

HZ.MUHAMMED sallallahu aleyhi ve sellem.

Laylat al-Qadr tr_Miraç Gecesi

Laylat al-Qadr Laylat al-Qadr
The Prophet Muhammad (Allah bless him and give him peace) said, “Whoever prays on Laylat al-Qadr out of faith and sincerity, shall have all their past sins forgiven.” [Bukhari and Muslim, from Abu Hurayra (Allah be pleased with him)]
The Prophet (Allah bless him & give him peace) also said, “Seek it in the last ten days, on the odd nights.” [Bukhari and Muslim from Abu Sa`id al-Khudri (Allah be pleased with him)]
The scholars affirm that it is the best of nights, [al-Fatawa al-Hindiyya, quoting Mi`raj al-Diraya, 1.216] because of Allah Most High’s words,
“Lo! We revealed it on the Night of Power.
Ah, what will convey unto thee what the Night of Power is!
The Night of Power is better than a thousand months.
The angels and the Spirit [Jibril] descend therein, by the permission of their Lord, will all decrees.
(That night is) Peace until the rising of the dawn.”
(Qur’an, Surat al-Qadr: 97)
Imam Nawawi and others explain that ‘The Night of Power is better than a tho…

Yeryüzünde hiç bir müslüman kalmasa,

Resim
Yeryüzünde hiç bir müslüman kalmasa, ben yine Ağrı dağından haykırmak isterim bü...tün Dünya duysun: - " Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve resûluhu 

Başkaları var diye de mümin değilim. Vicdanım ve aklım ehadiyyet sıfatıyla bütün dinin hakikatine iman etmiş. Başka din kardeşimin de ne Kürtlüğüne bakarım ne Rumluğuna bakarım ne Araplığına bakarım. Allah beni kardeş ilan ediyor: - " İnnemel Müminune İhvetün / Bütün Müminler Kardeştir.'' (Hücürat 10) -
Allah'ın ölçüsünü nasıl terk ederim !..

M.Kemal Allah'ı da nizamını da reddetmiş, şimdi biz de onun fikirlerini reddediyoruz. Kanun hakareti suç sayıyor ben hakaret etmiyorum ama bütünüyle karşıyım, iftihar ederim karşı olmakla.

Bir sopayı eğri bulsan düzeltmekle düzelmez, aksine eğeceksin.
Ah kanun olmasa ben bu sopayı nasıl aksine bükerim bilseniz

[Kadir Mısıroğlu]


İŞTE ÖMER MUHTAR'IN DESTANSI MÜCADELESİ VE ŞEHADETİ

Resim
İŞTE ÖMER MUHTAR'IN DESTANSI MÜCADELESİ VE ŞEHADETİ

Alim ve Savaşçı: Çöl Aslanı Ömer Muhtar

Genel Kurul'u sizler için takip eden ekibimiz günlük olarak gelişmeleri sizlere aktarırken, konferanslar dışındaki zamanlarda Trablusgarp'ın tarihi öneme haiz yerlerini sizler için görüntülüyor… Bunlardan en önemlisi ise Libya'yı fetheden Osmanlı Deniz Kuvvetleri Komutanı Kaptan-ı Derya TURGUT REİS'in mezarı. Ünlü komutanımız hakkında ki dosyayı sizlere önümüzdeki günlerde hazırlayarak sunacağız.

Ancak, şimdilik ve öncelikle halkı ve kendisi sıcak ülkede bulunduğunuz da aklınıza ilk gelen şeylerden biri, her birimizin genç yaşlarda hayatını film olarak izlediği ve Libya lideri Muammer KADDAFİ tarafından finanse edilen Libya Direnişinin sembolu büyük komutan, Libya'lıların; " torunuyuz" diyerek gurur duyduğu ÖMER MUHTAR…

Şu ana kadar dünya üzerinde yapılan sıcaklık ölçümlerinde, gölgede en yüksek derece sıcaklığın ölçüldüğü Libya'da klimalar olmadan bizler nefes…