Sosyal Medya Kapak Fotoğrafı Boyutlar

İlk beş populer sosyal ağların kapak fotoğrafı boyutları 


Gerçekten lazım olduğunda bulamadığımız Sosyal medya başlık (Kapak) resmi ölcülerini bir araya topladım
Bu kapak fotoğrafları için ölçüler bulmak çok zor  iyi bir kapak  profil fotoğrafı oluşturmak için orjinal ölçülerinde resim oluşturmamız gerekir buda resmin tam oturmasını saglar

Ben  ilk beş sosyal ağların kapak fotoğrafı boyutları topladım. 
Umarım işinize yarıyacaktır

Volkswagen soruşturması Nedir bu Volkswagen Skandalı

Volkswagen ne yaptı neleri eksik bıraktı 

Volkswagen neyle suçlanıyor?


ABD'nin Çevre Koruma Müdürlüğü (EPA) geçen hafta Volkswagen'in dizel motorlu araçlarına fabrika çıkışında yapılan egzoz emisyon testlerinin hatalı olduğunu açıkladı.
Raporda Alman otomobil üreticisine yarım milyon aracı piyasadan toplama çağrısı yapılıyordu.
Aslında otomobil firmaları sorunlu hava yastığı, fren sistemleri veya vites kutusu sorunları gibi nedenlerle araç geri çağırma durumuna alışık. Ancak bu kez durum biraz farklıydı.
Volkswagen raporda dizel motorlu araçlara yerleştirilen bir yazılım sayesinde aracın karbon emisyonlarını bilinçli şekilde olduğundan düşük göstermekle suçlanıyordu.
Raporda 'kasıt' iddiasının bulunması, Volkswagen yöneticileri hakkında soruşturma başlatılması ve şirkete dava açılması ihtimallerini gündeme getiriyor.
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada da gelişmeler için "Oldukça düşündürücü" yorumu yapıldı.

Ne kadar ceza kesilebilir?

EPA raporunda yönetmeliklere uymayan her araç için 37 bin 500 dolar ceza kesilmesi teklif ediliyor.
Volkswagen, ABD'de 2008'den bu yana 482 binin üzerinde dizel motorlu araç sattı. Bu da toplam ceza tutarının 18 milyar dolar ile daha önce görülmemiş seviyelere çıkabileceğine işaret ediyor.
Raporun yayınlanmasının ardından piyasalardaki ilk işlemlerin gerçekleştiği Pazartesi günü Volkswagen hisseleri Frankfurt borsasında yüzde 20 değer kaybetti ve şirketin piyasa değeri bir günde 14 milyar dolar eridi.

Şirketin tepkisi ne oldu?

Kurban Bayramı tüm İslam Alemine kutlu olsun.

ALLAHCC TÜM MÜSLÜMANLARA 

nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

 Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun.

 İyi Bayramlar...

Arkadaşlar sayfamın daha fazla görülür duyulur olması için aşağıdaki 
Bunu Google'da önerin  G+1 İşaretini tıklayınız

                                                                         

WhatsApp Uyarıyor Tehlike Büyük

 Sahte Reklam Mesajlarına Dikkat

    ESET uzmanları, WhatsApp’ın yaygınlığından faydalanmaya çalışan siber suçluların organize ettiği bir sahtekarlık kampanyasına dikkat çekiyor. Burada WhatsApp kullanıcılarına, bilindik pek çok markaya ait sahte indirim kuponları veya hediye çekleri iletiliyor. Kullanıcılar bu yolla sahte sitelere yönlendirilerek, kişisel bilgileri elde edilmeye çalışılıyor. WhatsApp da bir açıklama yaparak, kullanıcılarından bu tür mesajları dikkate almamalarını istedi.
   
ESET Güvenlik Analistlerinin tespitlerine göre ilk olarak bu yılın Ağustos ayının ortalarında kullanıcılara WhatsApp’daki kişiler üzerinden tanınmış markaların sponsorluğunda olduğu belirtilen kampanya bağlantıları gelmeye başladı. Bu bağlantılarda, özellikle kendi ülkelerinde oldukça popüler supermarketlerin tercih edildiği dikkat çekiyor. Avustralya‘dan Coles ve Woolworhts, İspanya’dan Mercadona, İtalya’dan Lidl, ABD’den Seven-Eleven ve Hollanda’dan Albert Heijen. Ülkelere bakarak bunun sınırları aşan bir kampanya olduğu görülüyor.