Google’ın Yeni Projesi: Project Fi

Project Fi                         

Google'ın projelerine alışkınız. Bazıları çok ilginç olur, bazıları ise gayet basitmiş gibi gelir. Fakat neredeyse hepsi de oldukça yararlı olacak "Ülkemize de gelsin" dedirten projeler olur.
Bu sefer de yeni bir projesini duyuran GoogleProject Fi adını verdiği yeni bir bağlantı teknolojisini tanıttı.


İnternet devi Google’dan yeni bir hizmet daha; Project Fi! Gün geçmiyor ki Google’dan yeni bir proje haberi gelmesin. Hali hazırda devam eden projeleri arasına, bir yenisini daha ekleyen Google, GSM hizmeti verecek.

Artık Google’dan alacağınız SIM kartlarla, Google’lı olabileceksiniz. Şuan için Amerika'da Nexus telefonları ile deneysel olarak piyasaya sunulan hizmet, başarı sağlandığı takdirde globalleşecek. Google bu proje için dünyanın en bilinen (T-Mobile ve Sprint) GSM firmalarından destek alarak, hizmeti kullanıcılarına sundu. Şimdilik iki farklı GSM firmasının altyapısını kullanıyor, fakat uzun süreçte tamamiyle Google altyapısının olması sürpriz olmaz.

İnternetten teknolojiye yeni projeleriyle isiminden her zaman söz ettiren Google, bu projesiyle de gözleri üzerine çekmeyi başardı. 

İngilizce İltifatlar ve Türkçe Anlamları 1.Bölüm

İngilizce   İltifatlar   

Bazı durumlarda hayatınızı kurtaracak dersem abartı olmaz an gelir bir iki kelime size bakış açılarını değiştirebilir istediğine :)  ulaşırsın ben senin yerinde olsam  çıktısını alır ezberlerim olmadı yanımda gezdiririm Benmi ewet tamda dediğim gibi yaptım öğrendim yaniii işime yaradı sıra sende.Bu ne güzel sürpriz!
What a nice surprise!

Teşekkürler
Thank you!

Çook teşekkür ederim
Thank you very much

çok naziksiniz
That’s very kind of you.

çok düşüncelisiniz
That’s very thoughtful of you.

çok zahmet etmişsiniz,
You shouldn’t have

çok kibarsınız
Thank you, that’s very kind of you.

çok incesiniz
Thank you, that’s very nice of you.

İngilizce Öğrenelim İngilizce Öğrenmenin En İyi Yöntemleri " İngilizce -1 " devam edecekİngilizce Öğrenmenin En İyi Yöntemleri Benim denediğim basit yöntemler bir göz atmanızı tavsiye ederim


“Kolay İngilizce öğrenmek” aslında pek mümkün değildir. Bu durum, yeni öğrenmeye başladığımız her şey için geçerlidir. Fakat İngilizce öğrenmek isteyen kişiler doğru yönlendirilirlerse bu mümkün olabilir. İşte burada sizinle bazı yöntemlerden söz etmek istiyorum. Bu yöntemlerden size uygun olanları uygulayabilirsiniz.

Zaman ayırın, Çabalayın

“İngilizce öğrenmek istiyorum” diyen herkesin dikkatle okumasını tavsiye ediyorum. İngilizce öğrenmek ciddi manada çaba ve zaman ayırmayı gerektirir. Ne kadar az zaman ayırırsanız, yeni konuları ve yapıları öğrenmeniz de gecikir. Eğer zaman ayıramayacak durumdaysanız, şuan, sizin adınıza İngilizce öğrenmek için doğru zaman değil demektir.

Ne kadar zaman ayırmalıyım?

Günde en az 1 ya da 2 saatinizi İngilizce öğrenmek için harcamalasınız. Kendinize bir İngilizce öğrenme programı hazırlayın ve bu programdan sapmadan ilelemeye çalışın. Burda mesele, olaydan soğumamaktır. Maalesef süreklilik gösteren, tekrar gerektiren konularla pek başarılı olmadığımızı biliyorum. Bunu kolaylaştıracak yöntemler geliştirmeliyiz. Sıkıcı uygulamalardan ziyade, sürekli uygulanabilir ve başarıya götüren yöntemleri tercih etmeliyiz.

Cep telefonunda internet neden yavaş? Ne Yapmalıyız

Cep telefonu ile internete bağlanma nasıl oluyor

Reklam engelleme yazılımlarıyla mücadele kızışıyor.

Alman Bild gazetesi, reklam engelleme yazılımı kullanan okuyucularının haberlere ulaşımını engelleyeceğini duyurdu.
Daha önce de onlarca şirket, gelir kaynaklarına tehdit oluşturan bu teknolojiye karşı uygulamalara geçmişti.
Kullanıcılar reklam engelleme yazılımları kullanarak sayfanın yüklenme hızını artırıyor ve şarjın daha uzun süre gitmesini sağlıyor.
Apple da son dönemde iPhone ve iPad'lerde bu tür yazılımları destekleyen bir adım attı. Apple'ın bu girişimi yazılımlarla ilgili tartışmayı alevlendirdi.
Ancak diğer teknoloji şirketleri kullanıcıları reklamları "daha az sinir bozucu" hale getirerek, yazılımlardan vazgeçmeye ikna etmeye çalışıyor.
Cep telefonundan veya tabletten bir internet sayfasına girmek, cep telefonunun internetinin yavaşlığı nedeniyle sinir bozucu olabiliyor.
Bazen kafe ve restaurantlarda kablosuz internet bağlantısı, çok sayıda kişinin kullanması nedeniyle yavaşlayabiliyor.
Üzerine bir de reklamların, yönlendirici sayfaların çıkması interneti iyice yavaşlatıyor.
Sayfayı aşağı kaydırmaya çalışırken yanlışlıkla parmağıyla reklama dokunan kişi, asıl sayfadan ayrılmak zorunda kalıyor ve bu da sinir bozabiliyor.

Mobilde reklam sorunu nasıl çözülür?